کد خبر: ۱۱۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان

 1ـ روزنامه عصر ایرانیان  به واقعيت‌هاي عيني توجه مي‌کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي‌گذارد.
 2ـ خبرنگارن روزنامه عصرایرنیان می دانند که روزنامه نگاری يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه نگار همواره باید بر اساس وجدان و اخلاق عمل ‌می کنند.
 3ـ روزنامه عصرایرانیان اخباري را منتشرخواهد کرد که منبع آنها مشخص باشد.
 4ـ خبرنگاران وکارکنان روزنامه عصرایرانیان سرقت ادبي،مخدوش ساختن متن‌ها وسندها وحذف اطلاعات اساسي رويدادها را در روزنامه نگاري مطرود می دانند .
 5ـ ما خبرنگاران روزنامه عصر ایرانیان از پذيرش هرگونه پاداش مادي براي پيش برد مقاصد خصوصي مغاير با مصالح عمومي، خودداري مي‌کنیم.
 6ـ خبرنگاران روزنامه عصر ایرانیان از قبول هرگونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب و يا تغيير محتويات آنها، خودداري کرده و از خط مشي عمومي‌رسانه و اصول شرافت حرفه اي خويش تبعيت مي‌کنند.
 7ـ روزنامه عصر ایرانیان با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي‌و مصالح همگاني از اصول شرافت حرفه اي خويشتن تبعيت مي‌کند.
 8ـ ما خبرنگاران روزنامه عصر ایرانیان به اصول ديني و معتقدات مذهبي، آداب و سنن قومي ‌و ملي، اخلاق حسنه و عفت عمومي‌احترام مي‌گذاریم و از گرايش به تبعيض خصومت آميز در اين زمينه‌ها و همچنين تشويق و تحريک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهاي ديگر خودداري مي‌کنیم.
 9ـ روزنامه عصر ایرانیان براي پاسداشت ارزش‌هاي الهي و انساني از جمله عدالت طلبي، آزاديخواهي، صلح و امنيت بشر، استقلال و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي ملتها و فرهنگ‌ها، احترام خاص قائل است.
 10ـ کوشش در راه همزيستي مسالمت آميز ملت‌ها، مقابله با گسترش وسايل و ادوات کشتار جمعي، جلوگيري از آلودگي محيط زيست و مبارزه عليه سلطه فرهنگي از رسالت‌هاي مهم ما خبرنگاران روزنامه عصر ایرانیان است.
 11ـ در نگاه خبرنگاران روزنامه عصر ایرانیان احترام به حيثيت شخصي و حريم خصوصي افراد، خودداري از توهين، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش درحفظ سلامت و آرامش رواني جامعه از اصول مهم روزنامه نگاری محسوب مي‌شود.
 12ـ خبرنگاران روزنامه عصر ایرانیان موظف اند ضمن دفاع از آزادي خبر و تفسير و انتقاد، اسرار حرفه‌اي خود را حفظ کنند و از افشاي اطلاعات و اخباري که به صورت محرمانه به دست مي‌آورند به جز مواردي که با حکم دادگاه مشخص مي‌شود، خودداري کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار