کد خبر: ۱۵۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جودو قهرمانی آسیا- هنگ کنگ؛
جودوکار جوان کشورمان که اولین دوره حضور خود در مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه می کرد در دیدار نهایی نتیجه را به جودوکار عنوان دار ژاپنی واگذار کرد و به نشان نقره دست پیدا کرد.
 محمد رشنونژاد جودوکار وزن ٦٠- کیلوگرم تیم ملی کشورمان برای کسب مدال طلا به مصاف  «تاکاتو» دارنده مدال برنز المپیک۲۰۱۶،طلا ۲۰۱۳ و برنز ۲۰۱۴ جهان از ژاپن رفت و با قبول شکست به نشان نقره پیدا کرد. 

رشنونژاد صبح امروز کار خود را برتری مقابل «لئو مارتین» از هنگ کنگ، آغاز کرد و سپس «کیم چانی یونگ» از کره جنوبی را با نشان برنز نوجوانان جهان شکست داد  در ادامه هم «تیلووف» از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی راه یافته بود.وی در این مرحله نیز  «ویجی کومار» از هند را در کمتر از سه دقیقه با ضربه فنی شکست داد و به فینال صعود کرد.

این جودوکار 20 ساله که پیش از این در رده های سنی نوجوانان و جوانان حضور در تیم ملی را تجربه کرده نقره و برنز نوجوانان و دو برنز جوانان آسیا را در کارنامه دارد.

تیم ملی کشورمان امروز  جمعه در رقابتهای قهرمانی آسیا پنج نماینده داشت که علیرضا خجسته در وزن ۶۶- کیلوگرم بعد از یک دور اسنراحت «عیسی مرعشی» از عربستان را شکست داد و سپس در دو مبارزه متوالی نتیجه را به «خرلان گانبولات» از مغولستان و «فوجی ساکا» از ژاپن واگذار کرد و هفتم شد. در همین وزن قاسمی نوری زاده بعد از برتری مقابل «فضلی» از عربستان، نتیجه را «ماکانوف» از قزاقستان باخت و حذف شد.

محمد محمدی بریمانلو در وزن ۷۳- کیلوگرم در دو مبارزه متوالی «چامار» از سریلانکا و «محمد رباعی» از قطر، در مرحله یگ چهارم نهایی برابر «اودبایور بولدباتار» از مغولستان نتیجه را واگذار کرد و به گروه بازنده ها رفت. بریمانلو در این مرحله ابتدا «بهروز خوجادزه» از تاجیکستان را از پیش رو برداشت و در دیدار رده بندی باید با «سامی گولیف» از قزاقستان پیکار کند.

طاهره آذرپیوند در وزن ۵۲- کیلوگرم در پیکار با «ریم سونگ» از کره شمالی با ضربه فنی نتیجه را وگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

این دوره از مسابقات تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار