کد خبر: ۱۵۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با حضور بیژن نوباوه وطن، مدیر مسوول روزنامه عصرایرانیان،دکتراصغر نعمتی مدیرعامل موسسه‌، خبرنگاران و کارکنان موسسه، دکترمرتضی قمری وفا به عنوان سردبیرجدید روزنامه عصرایرانیان معرفی شد وازتلاش‌های محمد باقر نیشابوری، سردبیر سابق این روزنامه تقدیروتشکربه‌عمل آمد.

درابتدای این مراسم، بیژن نوباوه به تحلیل شرایط رسانه‌ها درحال حاضرپرداخت وبرتغییرروش‌های روزنامه‌نگاری، متناسب با فضای روز رسانه‌ها و افکار عمومی تاکید کرد.وی با تاکید براینکه رسانه‌ها امروزبه جای خبرنویسی،‌ باید به سوی تحلیل و تفسیر روی بیاورند، گفت: امروزه مخاطب درخبرغوطه‌وراست وآنچه نیازهای روزنامه و مخاطبانشان را مرتفع می‌کند، تحلیل و پیش‌بینیوقایع و اتفاقاتی است که امکان دارد رخ دهد. نوباوهبا تقدیر از تلاش‌های محمد‌باقر ‌نیشابوری در کسوت سردبیری روزنامه عصر‌ایرانیان در طول هشت سال اخیر،‌به تشریح توانمندی‌ها و دلایل انتخاب قمری وفا به عنوان سردبیر جدید پرداخت و گفت: دکتر قمری وفا با سابقه طولانی که در حوزه مدیریت روزنامه و خبرگزاری داشته و با توجه به پیشینه علمی که در حوزه ارتباطات و مدیریت رسانه دارد، می تواند ماموریت‌های روزنامه عصر ایرانیان را در عرصه اطلاع رسانی  و ارتقای آگاهی عمومی همسو با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی محقق کند.

در ادامه این مراسم دکتر اصغر نعمتی با اشاره‌ای کوتاه به نیازهای رسانه‌ای جامعه کنونی، اهمیت عنصر خلاقیت و نوآوری در رسانه‌های مکتوب را مورد تاکید قرار داد و گفت: در شرایط پیچیده‌ای که مطبوعات با ظهور شبکه‌های مجازی و سایت‌های متنوع خبریمواجه هستند، لازم است رسانه‌های مکتوبپوست اندازی کرده و مشی خود را در ارایه و تنظیم مطالب تغییر دهند که لازمه این تغییر، تشکیل اتاق‌های فکر و استفاده از نیروهای خبره و توانمند در حوزه رسانه است.

مدیرعامل موسسه انتشاراتی عصر‌ایرانیان با اشاره به سوابق درخشان دکتر مرتضی قمری وفا در حوزه مدیریت رسانه و ارتباطات،‌ اظهار امیدواری کرد که سردبیر جدید  روزنامه عصر‌ایرانیان با ساماندهی تحریریه‌ای چابک و توانمند در جهت توفیق اهداف روزنامه گام‌های موثری بردارد و موفق باشد. دکتر نعمتی همچنین از خدمات، همراهی و همدلی محمد‌باقر‌ نیشابوری در هشت سال سردبیری روزنامه عصر ایرانیان قدردانی کرد.

دکتر مرتضی قمری وفافعالیت رسانه‌ای خود را از سال 76 از روزنامه کیهان شروع کرد ودر سال 84 به عنوان مدیرکل امورسیاسی و سیاست خارجی خبرگزاری فارس منصوب شد. پس از آن در سمت‌هایی چون مدیرکل امور رسانه‌های ریاست جمهوری، سردبیر و معاون مدیرمسوول روزنامه ایران، معاون خبر سازمان خبرگزاری فارس و مدیر مسوول سایت چند زبانه الوقت به فعالیت‌ پرداخته است. وی دانش‌آموخته دکترای مدیریت رسانه است.

نام:
ایمیل:
* نظر: