کد خبر: ۱۵۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
چمران خبر داد:
رییس شورای شهر تهران از اجرای لایحه نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی در سال۹۶از ابتدای تیر ماه خبر داد.
به گزارش عصر ايرانيان به نقل از مهر، مهدی چمران در حاشیه جلسه شورای شهرتهران در خصوص عدم پاسخ شورای حل اختلاف به افزایش کرایه ها گفت: شورای شهر صورت جلسه را امضا کرده و به شورای حل اختلاف فرستاده است. طبق قانون، فرمانداری در یک بازه زمانی مشخص باید مصوبه افزایش کرایه ها را به شهرداری ابلاغ می کرد و در شرایطی که از این زمان گذشته، شورا می تواند مصوبه را جهت اجرا به مدیریت شهری ابلاغ کند.

مهدی چمران گفت: این در حالی است که پس از اعتراض چند باره فرمانداری تهران به مصوبه شورا، نهایتا این موضوع در هیئت حل اختلاف مرکزی مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در هیئت حل اختلاف مرکزی نیز مصوبه شورا مورد تایید قرار گرفت و در واقع امسال شاهد افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی خواهیم بود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش مشکل  تعلل در اجرای قانون در کجاست بیان کرد: مشکلی خاصی مطرح نیست فقط درگیر امضای نهایی هستیم که برای مثال اگر این طرح به مجلس ارسال شده باشد مجلس پس از حادثه تروریستی جلسه ای نداشته و این باعث وقفه افتادن در این امر شده است.

 چمران در ادامه گفت: قانون در این زمینه مشخص کرده است که در یک بازه زمانی فرمانداری باید مصوبه را به شهرداری ابلاغ کند و در غیر این صورت شورا خود می‌تواند افزایش کرایه‌ها را جهت اجرا به شهرداری ابلاغ کند و اگر شاهد این اتفاق نباشیم، بدون تایید افزایش کرایه ها را اعلام خواهیم کرد.

چمران همچنین به سردرگمی شهروندان و هرج و مرج در پرداخت کرایه‌های تاکسی اشاره و گفت: علاوه بر این بخش، ما در بحث هزینه‌های اتوبوس و مترو نیز با مشکلاتی رو به رو هستیم که امیدار هستیم با ابلاغ این مصوبه بخشی از این مشکلات مرتفع شود.

 چمران در اخر با پاسخ به پرسش خبرنگاران اظهار داشت:در نهایت تا اوایل تیرماه این مصوبه را به شهرداری ابلاغ خواهیم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: