کد خبر: ۱۵۷۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
هفته سوم لیگ جهانی والیبال؛
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته سوم لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ به مصاف لهستان رفت و در نهایت این بازی را هم واگذار کرد تا شانس صعود را از دست بدهند.
ملی پوشان والیبال ایران که در هفته اول صاحب دو شکست و یک پیروزی و در هفته دوم صاحب دو پیروزی و یک شکست شده بودند، در دومین دیدار هفته سوم به مصاف تیم ملی لهستان رفتند و در پایان ۳ بر صفر نتیجه را به حریف واگذار کردند. ملی پوشان ایران این بازی را ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ به حریف واگذار کردند.

شاگردان کولاکوویچ در بازی اول هفته سوم برابر آمریکا هم با همین نتیجه شکست خورده بودند. با این شرایط کار تیم ملی برای صعود به مرحله فینال لیگ سطح یک جهانی تمام شد و دیگر شانسی برای حضور در برزیل وجود نخواهد داشت.

ست اول؛ شروع خوب، ادامه و پایان ضعیف
شروع دیدار برابر لهستان با فضای سنگین سالن برای ملی پوشان ایران همراه بود. تماشاگران لهستانی اکثر صندلی های سالن ۱۳ هزار نفری خود را پر کرده بودند و با تشویق هایشان کار را برای تیم ملی ایران سخت کردند. 

با این حال شاگردان کولاکوویچ تا امتیاز چهار پایاپای با حریف پیش رفتند اما در ادامه سرویس های محکم و قدرتی لهستان و اشتباه بازیکنان ایران باعث شد اختلاف کمی زیاد شود و ۱۴ بر ۸ هم عقب افتادند تا کار در همین ست اول سخت شود.

در ادامه کار برای ملی پوشان ایران سخت تر هم شد و سرویس های خوب و دقیق حریف و البته دفاع نه چند خوب ایران باعث شد لهستان ۱۸ بر ۱۱ هم پیش بیفتد و با ادامه این روند در نهایت ست اول با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود لهستان خاتمه یافت.

ست دوم؛ اعتماد به نفس پایین ایران
با شروع ست دوم این امیدواری وجود داشت که بازیکنان تیم ملی ایران از شرایط ابتدای مسابقه خارج شوند و با اعتماد به نفس بیشتری کار را ادامه دهند. هر چندامتیازات اول هم مثل ست اول پایاپای پیش رفت اما پس از وقت استراحت فنی اول شرایط فرق کرد و بازهم لهستان پیش افتاد.

لهستانی ها که در سرویس و دریافت بسیار خوب و کم اشتباه عمل کردند وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۲ به پایان بردند و در ادامه با ادامه همین روند ۱۹ بر ۱۳ هم پیش افتادند و در نهایت ۲۵ بر ۱۸ ست دوم را هم بردند.

ست سوم؛ نمایش قابل قبول اما بازهم شکست
ملی پوشان ایران در ست سوم به مراتب بهتر از دو ست اول و دوم کار کردند و توانستند هر دو وقت استراحت فنی را از حریف ببرند. با اینکه تیم ملی ایران در وقت استراحت دوم هم با یک امتیاز از حریف پیش بودند اما در ادامه چند امتیاز پشت سرهم دادیم تا فاصله زیاد شود.

در ست سوم کولاکوویچ به چند بازیکن جوان میدان داد تا بتوانند امتیازات از دست رفته را جبران کنند اما با وجود عملکرد خوب این بازیکنان جوان در نهایت تیم ملی ایران دومین دیدار خود در هفته سوم لیگ جهانی را هم به حریف واگذار کرد. 

ملی پوشان کشورمان با اینکه در ست سوم بهتر کار کردند اما در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ شکست خوردند. در این ست کولاکوویچ کمی دیر به بازیکنان جوان میدان داد تا تزریق بنزین سبز چرخ های تیم ملی را بهتر و موثرتر به حرکت درآورد.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار