کد خبر: ۸۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون فرهنگی، پژوهشی خانه کتاب از وصول ۲۷۰۰ اثر در دبیرخانه سی و سومین دوره جایزه کتاب سال خبر داد و گفت: مهلت ارسال اثر به جایزه کتاب سال تا ۱۰ آبان تمدید شد.
افشین داورپناه معاون فرهنگی، پژوهشی موسسه خانه کتاب در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اعلام تمدید زمان ثبت نام و ارسال آثار برای شرکت در سی و سومین جایزه کتاب سال تا ۱۰ آبان ماه، گفت: تعداد کتاب‌هایی که تا پایان ساعت اداری روز چهارشنبه ۲۹ مهرماه به دبیرخانه ااین جایزه ارسال شده، ۲۷۰۰ عنوان است که در این میان بیشترین آثار مربوط به حوزه ادبیات است.

به گفته وی، در حوزه شعر ۶۰ عنوان، در حوزه نثر معاصر ۴۰ عنوان، در حوزه شعر کودک ۴۰ عنوان، در حوزه داستان کودک (تالیفی و ترجمه‌ای) ۱۶۰ عنوان، در حوزه نقد ۹۵ عنوان کتاب به دبیرخانه سی و سومین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران رسیده است.

معاون فرهنگی، پژوهشی خانه کتاب با بیان اینکه امسال ثبت نام در جایزه کتاب سال صرفاً به صورت الکترونیکی و از طریق سایت اینترنتی امکان­پذیر است و این فرآیند برای نخستین بار اجرا و تجربه می‌شود، گفت: در طول سال ۱۳۹۳ که بازه زمانی مد نظر جایزه کتاب سال برای داوری آثار است، تعداد ۲۵ هزار عنوان کتاب چاپ اولی و غیر کمک درسی در کشور منتشر شده است.

داورپناه گفت: اگرچه این آثار می‌توانند در جایزه کتاب سال ثبت نام کنند، اما تعداد قابل توجهی از این کتاب‌ها ویژگی‌های لازم برای رقابت در جایزه کتاب سال را ندارد و خود ناشران و نویسندگان نیز از ثبت نام آن­ها در جایزه کتاب سال خودداری می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار