عربستان در قضیه قطر فریب ترامپ را خورد

روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن در گزارشی با عنوان «ساز و دهل در ایران و عروسی در قطر» نوشت که آمریکا پروژه ایران هراسی به راه انداخته است، اما توطئه واقعی علیه شیخ نشین‌ها جریان دارد، بخصوص وقتی که ترامپ برای دشمنی عربستان با قطر چراغ سبز نشان داد.

تپه‌های «فلیطه» به طور کامل از داعشی پاک شد

منابع سوری از پاکسازی کامل تپه‌های فلیطه در قلمون از لوث کامل تروریست‌های تکفیری خبر دادند.

روسیه و ایران، برنده اصلی بازی در سوریه

کارشناسان معتقدند، اقدامات روسیه در برخورد با بحران سوریه ظاهرا نتیجه بخش بوده، ضمن اینکه اوضاع در مجموع به نفع ایران تمام شده است.

آغاز عمليات آزادسازي «تلعفر» در غرب شهر موصل

يک منبع آگاه نظامي‌عراق با اشاره به تداوم نبرد نيروهاي عراقي با بقاياي داعش داخل بخش غربي شهر موصل، از آغاز عمليات آزادسازي شهر «تلعفر» واقع در غرب استان نينوي خبر داد.

جنگ و خشونت در يمن «بزرگترين بحران بشري امروز» است

مدير کل فائو، در گزارشي به شوراي امنيت سازمان ملل اعلام کرد که مقياس بحران غذايي در کشور جنگ‌زده يمن حيرت‌آور است. دو سوم جمعيت اين کشور دچار ناامني شديد غذايي بوده و هفت ميليون نفر از اين تعداد در آستانه قحطي قرار دارند.

نبرد با تروریسم باعث اتحاد مردم عراق شد

سفیر عراق در تهران با اشاره به موضوعات مختلف از جمله تحولات اخیر عراق و نیز روابط با همسایگان، روابط با ایران را بهترین روابط کشورش با کشوری دیگر برشمرد.

رژه «آزادی و پیروزی» در بغداد

نیروهای نظامی و بسیج مردمی عراق، در بغداد با حضور فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور، رژه‌ای به مناسبت شکست داعش در موصل با نام «آزادی و پیروزی» برگزار کردند.

پایان دور هفتم مذاکرات ژنو بدون فرو ریختن دیوار بحران سوریه

دور هفتم نشست صلح سوریه در ژنو بدون حصول هیچ نزدیکی در مواضع دو هیئت دولت و مخالفان در زمینه مبارزه با تروریسم و گذار سیاسی به کار خود پایان داد.

آتش‌بس جنوب سوریه موقتی است و به تقسیم کشور نمی‌انجامد

فرستاده سازمان ملل به سوریه اعلام کرد: آتش‌بس جنوب این کشور یک اقدام مثبت در مسیر درست است و سوری‌ها اطمینان داشته باشند که این اقدام به تقسیم کشور نمی‌انجامد.

آزادسازی موصل گامی رو به جلو برای شکست داعش است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت آزادسازی موصل اعلام کرد: این پیروزی فقط به سرنوشت عراق و ملت آن مربوط نمی‎شود، بلکه به سرنوشت امت و ملت‌های منطقه نیز مربوط است.