با حضور استاندار ایلام و جمعی از مسئولان استانی؛

پل بزرگ جزمان با صرف ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار در هلیلان افتتاح شد

 با حضور استاندار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام، فرماندار شهرستان هلیلان و جمعی از مسئولان استانی؛ پل بزرگ جزمان در شهرستان هلیلان با صرف اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام در حاشیه این مراسم گفت: این پل محل تردد ۳۲ روستا با جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر و تنها راه ارتباطی به مرکز شهرستان است.
«سیدزاهدین چشمه خاور» اظهار داشت: احداث این پل از اهمیت بسزایی در شهرستان هلیلان برخوردار است چرا که روزانه حدود یک هزار خودرو از روی این پل تردد می‌کنند.
وی با اشاره به ویژگی های این طرح مهم راهداری تصریح کرد: این پل دارای پنج دهانه ۲۰ متری بطول ۱۱۰ متر  و عرض ۱۲ متر است.
«چشمه خاور» یادآور شد: میزان بتن مصرفی بطول هفت هزار متر مکعب، ۳۲۰ تن میلگرد، احداث حفاظ و نرده فلزی به وزن ۱۷ تن و ۱۷ هزار متر مکعب خاکبرداری و خاک ریزی از دیگر اقدامات انجام شده برای احداث این پل است.
 وی خاطر نشان ساخت: بهسازی قطعه سوم راه روستایی پیامن چنار و پله کبود علی باقر از توابع شهرستان هلیلان از دیگر پروژه های در دست اجرای این منطقه می باشند که در دستور کار  این اداره کل قرار دارند.
گفتنی است؛ دکتر «حسن بهرام نیا» ابه همراه معاونین اقتصادی و عمرانی و جمعی دیگر از مسئولان استانی با استقبال مردم و مسئولان شهرستان وارد هلیلان شد.
‌‌لازم به ذکر است؛ بازدید از گلخانه هیدرپونیک، افتتاح پل جزمان، بازدید از طرح پتروشیمی و حضور در زردلان سردسیر، دیدار با خانواده شهداء و شرکت در نشست شورای اداری شهرستان؛ از جمله برنامه‌های استاندار ایلام در سفر یک روزه به شهرستان هلیلان است.