اخبار

جمعه بازار خودرو در اراک راه اندازی می شود
 کریمی شهردار اراک در خصوص مصوبات جلسه ساماندهی روز بازارهای  گفت: در شهر اراک چندین روز بازار( یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه) در محله های مختلف برگزار می شود، که مقرر گردید که مدیریت این روز بازارها به صورت یکپارچه و طی تفاهم و توافق نامه، به اتاق اصناف واگذار گردد، همچنین ساماندهی این روز بازارها به نحو مطلوبی انجام شود. وی در ادامه در خصوص مصوبه طراحی اپلیکیشن روز بازار اراک در این جلسه، گفت: مجموعه اصنافی که متقاضی حضور در این روز بازارها هستند می توانند از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنند.همچنین از این برنامه می توان جهت خریدهای اینترنتی استفاده نمود. شهردار اراک درخصوص راه اندازی شب بازار و روز بازار کتاب در اراک، گفت: در این جلسه مقرر گردید که پیرامون راه اندازی شب بازار و روز بازار اراک بررسی بیشتری صورت گیرد و مکان برگزاری آن مشخص گردد. وی ابراز امیدواری کرد که با شکل گیری مجموعه تفریحی و توریستی دره گردو و ایجاد تونل نوری در آن منطقه، شب بازار در این منطقه ایجاد شود.همچنین با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روز بازار کتاب ویژه اهالی فرهنگ و کتاب راه اندازی شود.  کریمی در خصوص راه اندازی جمعه بازار خودرو در محل پردیس خودرویی اراک گفت: ساز و کار راه اندازی این روز بازار نیز آماده و مصوبات آن از شورای اسلامی شهر اخذ شده است  به این صورت که متقاضیان خرید و فروش خودرو، جمعه ها در شهرک خودرو گرد هم آمده و با حضور دستگاه هایی همچون پلیس، اداره ثبت، اصناف اقدام به خرید و فروش خودرو نمایند .

پتروشیمی ایلام گل سرسبد سرمایه‌گذاری «پترول» است
 مدیران ارشد گروه سرمایه‌گذاری و توسعه‌ صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس از واحدهای مختلف پتروشیمی ایلام بازدید کردند و راهبردها، آینده‌ی طرح‌ها، مشکلات و راه حل‌ها برای افزایش ظرفیت تولید بررسی شد. ؛ نماینده ستاد و هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری پترول با تمجید از تلاش‌های صورت گرفته و ماندگار مدیران و کارکنان در این مجتمع بزرگ، گفت: پتروشیمی ایلام گل سرسبد سرمایه‌گذاری «پترول» است. «علی علیرضانژاد» با بیان اینکه ایلام یک استان مرزی و‌ کمتر توسعه‌یافته است و پتروشیمی در استانی با شرایط خاص قرار گرفته است، اظهار داشت: امیدواریم اقداماتی صورت گیرد تا مردم حلاوت و شیرینی‌ وجود این شرکت را بیش از پیش بچشند. وی با تأکید بر اینکه باید به سرعت راه‌حل خروج از مشکلات، تأمین خوراک و ایجاد صنایع پایین دستی در راستای تکمیل ارزش افزوده تعیین شود، تصریح کرد: منابع مالی مورد نیاز پروژه‌ها را می توان از طریق سیستم بانکی کشور و از درون گروه(پترول) تأمین کرد.
نماینده ستاد و هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری پترول یادآور شد: باید صنایع پتروشیمی با کمترین ریسک و بیشترین بازدهی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای افزایش ظرفیت تولید و ارزش گام بردارند.
«علیرضانژاد» با اشاره به اینکه نخبگان صنعت اصل را بر تولید قرار دهند و از حاشیه به دور باشند تأکید کرد: ضرورت دارد که صنعت پتروشیمی در مسیر جذب سرمایه‌گذاری بیشتر قرار گیرد و فرهنگ سرمایه گذاری در منطقه نهادینه شود.
وی خاطرنشان ساخت: مدیران دولتی، ذینفعان، فعالان اجتماعی و رسانه‌‌های منطقه حامی تولید، سرمایه‌گذاری و صنعت پتروشیمی باشند.
نماینده ستاد و هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری پترول در‌ پایان با بیان اینکه مدیران جهادی در هر عرصه‌ای ورود کرده موفق ظاهر شده‌اند تصریح کرد: مجموعه «پترول» پشتیبان پتروشیمی ایلام است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی نیز در جریان این بازدید و نشست با بیان اینکه نگاه تیم جدید مدیریتی به تولید و پتروشیمی ایلام مثبت، راهبردی و قابل تقدیر است، گفت: با همت و حضور نیروهای با تجربه و متخصص طی دو سال آتی، آینده بسیار درخشانی پیش روی پتروشیمی ایلام است.